Availability: In Stock

Babai i pasur, guide per te investuar

SKU: 9789928389091

1,290L

Në këtë libër Robert Kiyosaki sjell vëzhgime të mprehta sesi investojnë të pasurit dhe analizon dallimet me të varfërit dhe shtresat e mesme. Për herë të parë vjen në shqip ky libër që konsiderohet guida më e mirë për investimet, hedhur në qarkullim nga shtëpia botuese Argeta LMG. Ky libër është shpallur si botimi më i mirë i vitit 2022 në kategorinë libri biznesit dhe zhvillimit personal, nga Bukinist.al dhe blogu Leximtari më 23 prill 2023, i shqipëruar nga Bledar Kurti.

Category: Tag:

Përshkrim

Mentori më i mirë i financave personale dhe investimit, Robert Kiyosaki sjell në këtë libër rregullat bazë për të reduktuar rrezikun e investimit, kontrollet e investitorit, kthimin e të ardhurave nga paga në të ardhura pasive dhe në investime, mënyrat sesi të bëheni investitorë të fuqishëm, si të mbrohemi nga falimenti dhe si ti kthejmë idetë në biznese me të ardhura në miliona dollarë.

Informacion shtesë

Autori

Gjuha

Nr i faqeve

547

Shtëpia botuese

Shkrimtarët

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Bëhuni i pari që shqyrton “Babai i pasur, guide per te investuar”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *