Availability: In Stock

Republika e parë

Autor: Mero Baze
SKU: 9789928388018

2,000L

Gazetari Mero Baze ka botuar librin “Republika e parë”, një libër për historinë politike të një prej periudhave më të rëndësishme për kombin shqiptar, rrugëtimin e Kosovës nga viti 1989 deri në vitin 1999.

Category:

Përshkrim

Libri përmban dokumente origjinale të ish-qeverisë së Kosovës në mërgim, të dhëna nga shtypi i kohës, dokumente nga  arkivat e huaja, dokumente të deklasifikuara të SHBA duke synuar të tregojë të vërtetat e një periudhe për të cilën pak është shkruar.

 

Gazetari Mero Baze përshkruan kursin e ri të projektit politik të krijimit të shtetit të Kosovës, i cili fillon me shuarjen e autonomisë së Kosovës nga serbët në vitin ‘89 dhe përfundon 10 vjet më pas me çlirimin e  Kosovës.

Informacion shtesë

Autori

Gjuha

Nr i faqeve

772

Shtëpia botuese

Shkrimtarët

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Bëhuni i pari që shqyrton “Republika e parë”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *