Availability: In Stock

Standarti i Bitcoin-it

SKU: 9789916968710

2,400L

Në Standardin e Bitcoin-it, ekonomisti Saifedean Ammous i shëtit lexuesit përmes historisë së mrekullueshme të teknologjive të parasë dhe zbulon arsyen se si këto teknologji fituan rolin e tyre monetar, si e humben, çfarë na meson kjo gje mbi veçoritë dëshirueshme të parasë dhe se si Bitcoin-i është ndërtuar për të përmirësuar këto teknologji.

Informacion shtesë

Autori

Gjuha

Nr i faqeve

401

Shtëpia botuese

Shkrimtarët

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Standarti i Bitcoin-it”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *