Availability: In Stock

Shkrime mbi moralin dhe mbi natyren

Autor: Epikuri, Lukreci
SKU: 9789928320810

700L

Etika e Epikurit në letër Monekeut dhe Doktrinat themelore përmblidhet kësisoj: “Nuk duhet pasur frikë nga perënditë. Nuk duhet jetuar me ankthine vdekjes. E mira nuk është e paarritshme. E keqja nuk është e papërballueshme.”

Informacion shtesë

Autori

,

Gjuha

Nr i faqeve

174

Shtëpia botuese

Shkrimtarët

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Shkrime mbi moralin dhe mbi natyren”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *