Availability: In Stock

Misioni i Zigmund Frojdit

Autor: Erich Fromm
SKU: 9789992759070

600L

Në këtë vepër Fromi përballet me figurën e mësuesit të tij, me mënyrën e tij të të mësuarit, me trashëgiminë e tij të jashtëzakonshëm. Pasioni i Frojdit për të vërtetën, guximi i tij, marrëdhëniet me gratë dhe dashuritë, varësia e tij nga burrat etj. Çdo tentativë për të kuptuar njeriun duhet t’i bëjë llogaritë me tre komponentët e tij: bagazhin biologjik e instinktiv, ndikimet e shoqërisë, në të cilën jeton dhe problemet etiko-religjioze që i duhet të përballojë.

Informacion shtesë

Autori

Gjuha

Nr i faqeve

196

Shtëpia botuese

Shkrimtarët

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Bëhuni i pari që shqyrton “Misioni i Zigmund Frojdit”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *