Availability: In Stock

Im ungj Osvald

Autor: Roald Dahl
SKU: 9789928103819

800L

Ky roman i pashoq është konsideruar prej kritikës si një vepër “pa masë zbavitëse”, ku të gjithë përfitojnë kënaqësi dhe shfrytëzohen prej shoku-shokut në një mënyrë apo një tjetër. Edhe pse një vepër fiction fund e krye, lexuesi do të hasë në të disa prej personazheve më të njohura të shekullit të njëzetë nga arti, kultura, politika, tok me veset dhe defektet e tyre njerëzore.

Kategoria: ,

Informacion shtesë

Autori

Gjuha

Nr i faqeve

262

Shtëpia botuese

Shkrimtarët

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Im ungj Osvald”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *