Availability: In Stock

Babai im nuk ka frike nga te huajt

Autor: Rafik Schami
SKU: 9789928366467

800L

Rebeka është me fat. Babai i saj është i mençur dhe i kujdesshëm. Është edhe magjistar dhe i magjeps të gjithë me shfaqjet e tij.

Përshkrim

Babai im është i fortë e trim dhe asgjë nuk e tremb. Përveç të huajve, sidomos ata me lëkurë të zezë. Një frikë e tmerrshme, që e bën t’i dridhen këmbët dhe t’i ngrihen flokët përpjetë. Ai nuk e thotë, por Rebeka e ka kuptuar dhe, meqë e do shumë, trishtohet nga kjo gjë. Dhe përpiqet ta shërojë nga kjo sëmundje imagjinare, por asnjë lloj “mjekimi” nuk i bën efekt. Deri kur vjen një nga ato ditët kur ndodhin rastësi të çuditshme…

Informacion shtesë

Autori

Gjuha

Nr i faqeve

32

Shtëpia botuese

Shkrimtarët

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Bëhuni i pari që shqyrton “Babai im nuk ka frike nga te huajt”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *