Availability: In Stock

Vitet

Autor: Annie Ernaux
SKU: 978999430694

1,400L

Si ndodh vallë që koha që kemi jetuar bëhet jeta jonë ? Kjo është nyja që përpiqet të zgjidh Annie Ernaux te libri ” Vitet” , një afresk autobiografik dhe njëkohësisht një kronikë kolektive e botës sonë , që nga koha e pasluftës e deri më sot , një nyje e zgjudhur më së miri përmes shkrirjes së pandashme të zërit të magjishëm individual , me korin e historisë .

Kategoria: ,

Informacion shtesë

Autori

Gjuha

Nr i faqeve

140

Shtëpia botuese

Shkrimtarët

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Bëhuni i pari që shqyrton “Vitet”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *