Availability: In Stock

Nga goja e balenës

Autor: Sjon
SKU: 9789928323361

1,100L

Nga goja e balenës është një sagë islandeze për epokën moderne . Është viti 1635. Islanda është një botë e errësuar nga bestytnitë , varfëria dhe mizoria . Burrat e shkencës mrekullohen me birin e njëbrirëshit , populli i varfër adhuron Virgjëreshën në fshehtësi dhe ngado ka libra dhe njerëz që digjen në pirgje .

Informacion shtesë

Autori

Gjuha

Nr i faqeve

216

Shtëpia botuese

Shkrimtarët

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Nga goja e balenës”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *