Availability: In Stock

Pakoja

SKU: 9789928303530

1,090L

Psikiatrija e re Emma Stein nuk ka dalë nga shtëpia që kur u përdhunua në një dhomë hoteli. Ajo ishte viktima e tretë e një psikopati, të cilin shtypi e quan “floketor” – sepse ai iu qeth flokët nga kokat e grave të abuzuara para se t’i vrasë ato.Emma, ​​e cila ishte e vetmja që i shpëtoi jetës së saj, ka frikë se “flokëtori” mund ta ndjekë përsëri për të përfunduar veprën e tij të tmerrshme. Në paranojën e saj, ajo mendon se e njeh torturuesin e saj te çdo njeri, por që nuk e pa kurrë autorin e krimit. Vetëm në shtëpinë e saj të vogël në periferi të Gruneëald të Berlinit ajo ndihet ende e sigurt – derisa një ditë postieri i kërkon asaj të pranojë një pako për fqinjin e saj.Një burrë emrin e të cilit nuk e di dhe të cilin nuk e ka parë kurrë, megjithëse jeton në rrugën e saj prej vitesh

Informacion shtesë

Autori

Gjuha

Nr i faqeve

305

Shtëpia botuese

Shkrimtarët

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Pakoja”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *