Availability: In Stock

Tregimet e Peterburgut

SKU: 9789995679095

750L

Nikolai Gogol është cilësuar nga bashkëkohesit e tij si shkrimtar realist, por me ndërthurje në stilin e tij të romantizmit dhe groteskes. Në këtë libër mund të lexoni tre rrefime “Portreti”, “Ditari i një madame” dhe “Prospekti Nevski” të cilsuara si “Tregimet e Petersburgut”. Pikërisht me këtë vepër është bazuar fama e autorit.

Kategoria: , ,

Informacion shtesë

Autori

Gjuha

Nr i faqeve

281

Shtëpia botuese

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Tregimet e Peterburgut”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *