Availability: In Stock

Tokë e premtuar

Autor: Erih Remark
SKU: 9789994352210

1,500L

Ky libër kryesisht tregon historinë e një grupi çifutësh të detyruar në mërgim në Shtetet e Bashkuara.
Në periudhën antisemitizëm të Hitlerit, ata fatmirësisht ikin nga gjurma e Waffen-SS, kalojnë Udhëtimin e Kryqëzimit të Virgjëreshës Mari, kapërcejnë shumë vështirësi dhe më në fund arrijnë në Nju Jork me sukses, duke përfunduar arratisjen e afërt. Megjithatë, Shtetet e Bashkuara nuk janë një parajsë. Romani fokusohet në shtetin e tyre të gjallë dhe gjendjen mendore në Shtetet e Bashkuara .

Kategoria: ,

Informacion shtesë

Autori

Gjuha

Nr i faqeve

447

Shtëpia botuese

Shkrimtarët

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Bëhuni i pari që shqyrton “Tokë e premtuar”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *