Availability: In Stock

Te behesh njeri i mbinatyrshem

Autor: Joe Dispenza
SKU: 9789951785532

1,100L

Për të gjithë ata që kanë lexuar librin bestseller të The Neë York Times, Ti je placebo, të autorit Joe Dispenza, tashmë vjen edhe libri më i ri “Mbinatyrshëm”. I bazuar mbi vëzhgimet dhe trajnimet e shumta në të gjithë botën, shkencëtari i mendjes eksploron sesi njerëzit e zakonshëm po bëjnë të pazakonta për të transformuar veten dhe jetet e tyre.

Përshkrim

I mbinatyrshëm gërsheton disa nga informacionet më të thella shkencore nga mençuria e lashtë për të treguar se si njerëzit si ju dhe unë mund të përjetojnë një jetë më mistike.

Lexuesit do të mësojnë se ne jemi, fjalë për fjalë, të mbinatyrshëm nga natyra, nëse na jepen njohuritë dhe udhëzimet e duhura, dhe kur mësojmë se si ta zbatojmë atë informacion përmes meditimeve të ndryshme, ne duhet të përjetojmë një shprehje më të madhe të aftësive tona krijuese;

se ne kemi aftësinë të përshtatemi me frekuencat përtej botës sonë materiale dhe të marrim rrjedha koherente më të rregullta të vetëdijes dhe energjisë;

se ne mund të ndryshojmë qëllimisht kiminë e trurit tonë për të inicuar përvoja thellësisht mistike transcendentale;

dhe si, nëse e bëjmë këtë mjaft herë, ne mund të zhvillojmë aftësinë për të krijuar një trup më efikas, të ekuilibruar, të shëndetshëm, një mendje më të pakufizuar dhe akses më të madh në sferat e së vërtetës shpirtërore.

Temat e këtij libri përfshijnë:

• Çmitizimi i 7 qendrave energjetike të trupit dhe si mund t’i balanconi ato për t’u shëruar

• Si të çliroheni nga e kaluara duke rindërtuar trupin tuaj në një mendje të re

• Si mund ta krijoni realitetin në momentin e tashëm duke ndryshuar energjinë tuaj

• Dallimi midis krijimit të dimensionit të tretë dhe krijimit të dimensionit të pestë

• Shkenca sekrete e gjëndrrës pineale dhe roli i saj në aksesin në sferat mistike të realitetit

• Dallimi ndërmjet realiteteve Hapësirë-Kohë dhe Kohë-Hapësirë

Informacion shtesë

Autori

Gjuha

Nr i faqeve

441

Shtëpia botuese

Shkrimtarët

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Te behesh njeri i mbinatyrshem”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *