Availability: In Stock

Sekrete te ruajtura mire

SKU: 9789928086204

1,550L

Një roman intrigues që flet për martesën, për marrëdhënien mes motrave dhe vëllezërve, si dhe për faktin se askush s’na lëndon dot më fort se njerëzit që duam më shumë.

Category: Tag:

Përshkrim

PO TË TË HUMBTE MAMAJA, DO TË BËJE DENONCIM NË POLICI?

Edhe sikur i dyshuari kryesor të ishte babai yt? Kjo është dilema me të cilën përballen motrat dhe vëllezërit Delejni.

Familja Delejni ka vend të veçantë në komunitet. Bashkëshortët, Stenin dhe Xhoin, i kanë zili gjithë miqtë e tyre. Pas pesëdhjetë vitesh martesë, ata kanë shitur më në fund akademinë e famshme të tenisit dhe janë gati të nisin çka duhet të ishin vitet e arta të jetës së tyre. Atëherë pse s’janë aspak të lumtur?

Një natë, në derën e Xhoit dhe Stenit troket një e panjohur, Savana, e gjakosur pas një konflikti me të dashurin. Delejnët ia ofrojnë me shumë kënaqësi mbretërinë e vogël për të cilën ka aq shumë nevojë. Po kur humb Xhoi, Savana nuk gjendet gjëkundi dhe policia merr në pyetje Stenin. Dy nga fëmijët e çiftit mendojnë se i ati është i pafajshëm; dy të tjerët nuk janë aq të sigurt. Është e qartë që të gjithë Delejnët duhet ta shikojnë historinë e familjes me tjetër sy.

REVIEWS

“Liane Moriarty konfirmon vendin e saj si shkrimtare e zhanërit të misterit, duke përdorur çdo detaj në rrjetën e saj të ndërlikuar narrative për të mos ia zbehur kureshtjen lexuesit deri në të papriturën e fundit.”

-Revista “Vulture”

“Lexuesit do ta adhurojnë këtë libër.”

– Gazeta “The Washington Post”

Informacion shtesë

Autori

Gjuha

Nr i faqeve

358

Shtëpia botuese

Shkrimtarët

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Bëhuni i pari që shqyrton “Sekrete te ruajtura mire”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *