Availability: In Stock

Princesha dhe larva

SKU: 9789928359728

1,000L

Përshkrim

Mimoza Agastra ka lindur ne 1974 , ne qytetin e Krujes. Femijeria e saj ka kaluar permes interpretimeve dhe angazhimeve ne drejtimin e spektakleve per femije Studimet e larta i ka kryer ne Fakultetin e shkencave Sociale, dega Pune Sociale.  Me pas kryen studimet dyvjecare ne Bibliotekonomi,per t’u punesuar me pas ne Universitetin “Zoja e Keshillit te Mire”, ku nuk ka reshtur me specializime te metejshme ne kete fushe. Vitet e fundit ka investuar talentin e saj si aktore ne teater,por edhe si moderatore per emisione te ndryshme per femije e te rritur. Nderkohe, angazhimet e saj te para ne fushen e letersise nisen me parathenie librash ,recensione, analiza arti, ese ,si dhe tregime per te rritur,ne proces publikimi.

Informacion shtesë

Autori

Gjuha

Nr i faqeve

128

Shtëpia botuese

Shkrimtarët

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Bëhuni i pari që shqyrton “Princesha dhe larva”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *