Availability: In Stock

Mutacionet – shtatë histori dhe një poezi

Autor: Francis Kirps
SKU: 9789928292995

800L

Vëllimin Mutacionet, një përmbledhje mbresëlënëse prej shtatë tregimesh dhe një poezi, Francis Kirps e ka ndërtuar në bazë të lidhjeve ndërtekstuale me vepra të shkrimtarëve të njohur të letërsisë botërore. Këto rrëfime të fuqishme, të shpalosura me shkathtësi, shndërrohen kështu në histori të reja, të pavarura, të bartura tërësisht me zërin dhe fuqinë imagjinare të Francis Kirpsit.

Informacion shtesë

Autori

Gjuha

Nr i faqeve

163

Shtëpia botuese

Shkrimtarët

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Mutacionet – shtatë histori dhe një poezi”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *