Availability: In Stock

Lindur së prapthi

Autor: Rita Petro
SKU: 978992391056

1,000L

Nuk kisha qëllim të parë tu tregoja historinë time apo të brezit tim në kohën e diktakturës komuniste , por të ndriçoja ato ndjesi e mendime të fshehta , që i mbajmë  në zonat e errëta të qenies sonë që nga fëmijëria . Përjetova të njëjtën ndjesi të fuqishme , si atëherë kur shkrova dhe publikova poemën ” Vrima” . Pikërisht këtë çlirim të mbrekullueshëm energjie , mbushur me dhimbje e lumturi , dua ta ndaj me ju  . – Rita Petro –

Informacion shtesë

Autori

Gjuha

Nr i faqeve

232

Shtëpia botuese

Shkrimtarët

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Lindur së prapthi”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *