Availability: In Stock

Kallocain

Autor: Karin Boye
SKU: 9789928468604

1,000L

Pasrendës i romanit të njohur “Brave New Wold” të Aldous Huxley, romani “Kallocain” i shkrimtares suedeze Karin Boye i përket zhanrit të distopisë së drogës, të një shoqërie ku farmakologjia përdoret për të shtypur zërat kundër sistemit totalitar që udhëheq dhe mbikëqyr jetët e shtetasve të vet.

Kategoria: ,

Informacion shtesë

Autori

Gjuha

Nr i faqeve

170

Shtëpia botuese

Shkrimtarët

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Kallocain”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *