Availability: In Stock

I përjashtuari

Autor: Osamu Dazai
SKU: 9789928472816

700L

Delikat dhe kompleks, ky roman e përthith lexuesin dhe nuk e lë të ikë.

Përshkrim

Ningen shikkaku, vepra më jetëgjatë e gjigandit të letërsisë japoneze të pasluftës, ofron një portret të luftës së një të riu për të mbijetuar në një botë të cilën ai nuk e kupton dot.

Historitë e tij të mallkuara të dashurisë, mendimet e tij mbi njerëzimin dhe frika e vazhdueshme nga ekspozimi i shqetësimeve të tij të vazhdueshme të hedhura në “fletoren” e tij. Rënia graduale e tij drejt vetëshkatërrimit është përafërsisht jeta e vetë autorit.

Informacion shtesë

Autori

Gjuha

Nr i faqeve

154

Shtëpia botuese

Shkrimtarët

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “I përjashtuari”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *