Availability: In Stock

Inspektore numerori dhe vjedhja ne sheshin e xhirimit 1

SKU: 9789928377203

1,000L

Në këtë numër Inspektore Numërori dhe ndihmësit e saj, Miushët e Gjirizeve, do të hetojnë mbi zhdukjen e mistershme të kamerave në një shesh xhirimi në qendër të Romës, duke e shoqëruar fëmijën në kërkimin e të dhënave që do të zbulojnë fajtorin.

Përshkrim

Në këtë numër Inspektore Numërori dhe ndihmësit e saj, Miushët e Gjirizeve, do të hetojnë mbi zhdukjen e mistershme të kamerave në një shesh xhirimi në qendër të Romës, duke e shoqëruar fëmijën në kërkimin e të dhënave që do të zbulojnë fajtorin.

Në këtë vëllim:

  •         numrat nga 1 në 20
  •         llogaritje me mend: mbledhje e zbritje
  •         gjeometria: aftësia pamore-hapësinore, forma dhe rrotullime figurash
  •         të dhëna e lidhje: mundësitë
  •         masa: pesha.

Një seri e re për të mësuar matematikën me veprimtari zbavitëse të projektuara për:

  •         të stimuluar vëmendjen në proceset mendore që mbështesin të nxënit e matematikës;
  •         fuqizimin e mendimit divergjent dhe krijues;
  •         përfshirjen nëpërmjet një rrëfimi intrigues, që merr shkas nga enigmistika dhe nga didaktika nëpërmjet lojës.

 

Vëllimet e serisë kanë një nivel vështirësie në rritje, janë projektuar në linjë me programin shkollor të matematikës dhe mund të jenë të dobishme qoftë për të përforcuar mësimet, qoftë për të rekuperuar dhe fuqizuar me anë të një qasjeje zbavitëse.

Informacion shtesë

Autori

Gjuha

Nr i faqeve

56

Shtëpia botuese

Shkrimtarët

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Bëhuni i pari që shqyrton “Inspektore numerori dhe vjedhja ne sheshin e xhirimit 1”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *