Availability: In Stock

Uria

SKU: 9789928292506

1,400L

Një udhëtim prej më shumë se 500 faqesh, përmes shtatë kontinenteve e disa dekadash, që na bën të mendojmë për çështje si seksizmi, barazia gjinore, feminizmi, raca etj., për botën, jetën dhe vdekjen, në një mënyrë madhështore. Të gjitha këto përmes penës së Jamal Ouariachit, si një shkrimtar i ri dhe shumë i talentuar, një yll në rritje jo vetëm i letërsisë së Vendeve të Ulëta.

Kategoria: ,

Informacion shtesë

Autori

Gjuha

Nr i faqeve

680

Shtëpia botuese

Shkrimtarët

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Uria”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *