Availability: In Stock

Torta e zeze

SKU: 9789928086303

Çmimi origjinal qe: 1,400L.Çmimi i tanishëm është: 1,260L.

Torta e zezë është një sagë familjare që flet për udhëtimin prej me shume se gjysmë shekulli të një familjeje, me ëndrrat e saj zhgënjyese, dashuritë e mallkuara dhe sekretet e erreta. Thellësisht domethënës dhe i shkruar bukur, Torta e zezë është një udhëtim i jashtëzakonshëm në jetën e një familjeje të ndryshuar përgjithmonë nga zgjedhjet e matriarkut të saj.

Përshkrim

Romani debutues i Charmaine Wilkerson, përqendrohet në historinë e Eleonora Benetit, një emigrante nga Karaibet e gjeneratës së parë 70-vjeçare, që jeton në Kaliforninë Jugore.

 

Romani hapet me vdekjen e saj. Dy fëmijët e saj të rritur, Beni dhe Bajroni, do të dëgjojnë një regjistrim që ajo ka bërë pak para vdekjes së saj, që tregon se sa pak dinë që të dy për nënën e tyre.

 

Në jetën e trazuar të Eleonora Benetit, romani eksploron vetë natyrën e identitetit, mënyrën në të cilën kombinohen kulturat brenda familjeve dhe sesi një familje formëson historinë e saj brez pas brezi.

Informacion shtesë

Autori

Gjuha

Nr i faqeve

416

Shtëpia botuese

Shkrimtarët

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Bëhuni i pari që shqyrton “Torta e zeze”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *