Availability: In Stock

Thjesht per pasion

SKU: 9789928005700

1,400L

Nje tjeter roman befasues nga Johanna Lindsey ne shqip: Nje perralle magjike, me nje princeshe te rrembyer, e cila do t’ju mbaje te mberthyer deri ne faqen e fundit….

Përshkrim

Alana rritet nga tutori i saj me tërë privilegjet që mbart me vete pasuria, por në vigjilje të debutimit në shoqërinë e Londrës mëson të vërtetën rreth prejardhjes së vet: ajo është trashëgimtarja e vetme e fronit të Lubinias.

Dhe si të mos mjaftojë kjo, duhet të kthehet fill e menjëherë në vendin e saj për t’i prerë udhën një lufte civile.

Dhe kështu Alana e sheh veten në një tokë të ashpër e të izoluar, të sunduar nga zakonet mesjetare, ku askush s’ia njeh identitetin.

Duke e pandehur për një spiune të dërguar për të vrarë mbretin, Kristof Bekeri, kapiteni i rojeve mbretërore i hedh prangat.

Për ta bërë të rrëfehet të burgosurën bukuroshe, Kristofi është i vendosur të përdorë madje edhe armët e joshjes, por shpejt pasioni pushton zemrat e tyre, duke ndikuar edhe në fatet e kombit…

PERSHTYPJE

“Në këtë përrallë magjike, nga autorja më e shitur e New York Times, Johanna Lindsey, një princeshë e rrëmbyer zbulon fatin e saj të vërtetë: në detyrën mbretërore dhe në dashuri.”

— Library Journal

Informacion shtesë

Autori

Gjuha

Nr i faqeve

383

Shtëpia botuese

Shkrimtarët

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Bëhuni i pari që shqyrton “Thjesht per pasion”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *