Availability: In Stock

Te fshehtat e Xhaipurit

Autor: Alka Joshi
SKU: 9789928086563

1,400L

Përshkrim

Pranverë, 1969. Lakshmi, tashmë e martuar me Dr. Xhei Kumarin, drejton Kopshtin Shërues në Shimla.

Maliku ka përfunduar shkollën dhe, në moshën njëzetvjeçare, njihet me një grua të re të quajtur Nimi, e ve me dy fëmijë të vegjël. Një ditë të bukur, i duhet të niset për në Xhaipur, ku do të mësojë mbi biznesin e ndërtimit në zyrat e mjediseve të pallatit mbretëror të Xhaipurit.

Dhe këtë do ta arrijë duke marrë pjesë në projektin më të ri në qytet: një kinema moderne. Maliku sheh se Qyteti Rozë i fëmijërisë së tij nuk ka ndryshuar. Pushteti dhe paratë ende lëvizin pa probleme mes klasës së pasur, e cila për_ton favore nga pallati mbretëror, por vetëm nëse disa të fshehta mbeten të varrosura.

Kur lozha e kinemasë shembet tragjikisht natën e përurimit, duke vrarë dhe plagosur njerëz, gishtat e fajit drejtohen aty ku është më e përshtatshme, te një mik i vjetër i

Lakshmit. Por Maliku dyshon për diçka shumë më të rëndë e më të errët, ndaj kërkon të zbulojë të vërtetën. Si fëmijë i rritur rrugëve, i shfrytëzon mësimet e asaj jete të shkuar për të zbuluar një varg të ngatërruar gënjeshtrash.

Informacion shtesë

Autori

Gjuha

Nr i faqeve

361

Shtëpia botuese

Shkrimtarët

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Bëhuni i pari që shqyrton “Te fshehtat e Xhaipurit”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *