Availability: In Stock

Sonatë në Aushvic

Autor: Luize Valente
SKU: 9789928063694

1,300L

Një foshnjë e lindur në kazermat e Aushvic Birkenaut në tetorin e vitit 1944. Një sonatë e kompozuar nga një oficer i ri gjerman, në të njëjtën datë, po në Aushvic. Dy histori që kryqëzohen dhe që plotësojnë njëra-tjetrën. Disa dekada më vonë, Amalia, vajza portugeze e një babai gjerman, fillon të heqë velin që mbulon të kaluarën naziste të familjes, nëpërmjet një partiture muzikore të gjetur, e nënshkruar nga gjyshi i saj Friedrik dhe e titulluar “Për Hajan”.

Informacion shtesë

Autori

Gjuha

Nr i faqeve

380

Shtëpia botuese

Shkrimtarët

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Sonatë në Aushvic”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *