Availability: In Stock

Si breshka në shpinë mbaj një varr, 365 ditët e fundit të jetës .

Autor: Teodor Keko
SKU: 978-99956-32-27-4

1,000L

Ditët e fundit të jetës ai vazhdoi të shkruajë si dhe më parë … tregime, poezi, meditime, vëzhgime, analiza , pjesë romani , fragment drame ,.. të mbajë shënime … të japë opinione , intervista … të skicojë plane krijuese … si për të sfiduar edhe më shumë vdekjen , që , siç thotë një nga miqtë e tij , ai e mbante prej disa kohësh në krah si një mike me të cilën kishte flirtruar vite të tëra në distancë me letra e me gjste eksesive , e kishte marrë pranë për ta njohur me shokët dhe të afërmit përpara se sa të merrnin sëbashku arratinë… Pjesa më e madhe e këtyre dorëshkrimeve janë të panjohura e të pabotuara më parë , ashtu siç janë të panjohuara edhe fotografitë dhe copëzat e kujtimeve që shoqërojnë këtë botim .

Informacion shtesë

Autori

Gjuha

Nr i faqeve

312

Shtëpia botuese

Shkrimtarët

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Bëhuni i pari që shqyrton “Si breshka në shpinë mbaj një varr, 365 ditët e fundit të jetës .”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *