Availability: In Stock

Shtepia ne udhekryq

SKU: 9789928292131

700L

I vlerësuar për portretizimin mjeshtëror të personazheve, Shtëpia në udhëkryqy romani që shënoi majën në krijimtarinë letrare të Vassilis Vassilikos, është përkthyer në 40 gjuhë dhe ka fituar Çmimin Shtetëror për Prozën e Shkurtër më 1980, si dhe shumë çmime të rëndësishme letrare.

Kategoria: ,

Informacion shtesë

Autori

Gjuha

Nr i faqeve

164

Shtëpia botuese

Shkrimtarët

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Shtepia ne udhekryq”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *