Availability: In Stock

Rrno vetem per me tregue

Autor: At Zef Pllumi
SKU: 9789928331328

2,000L

“Rrno vetëm për me tregue” është një vepër monumentale, tejet e çmueshme, me vlera shumështresore. Është letërsi dokumentare ku përshkruhet e keqja e shkaktuar nga komunizmi në Shqipëri. Vepra në fjalë, përshkruan jo vetëm vuajtjen e At Zef Pllumit, kalvarin  e Kishës Katolike, mundimet e françeskanëve, por edhe të gjithë popullit shqiptar. Gjatë leximit të kësaj vepre, lexuesi mund të bëjë një udhëtim brenda vuajtjes, mashtrimit, torturave çnjerëzore, vrasjeve, varfërisë, të keqes…

Përshkrim

Vepra e At Zef Pllumit frymëzon lexuesin për lexime të reja dhe të përsëritura. Ky libër kujtimesh bën thirrje që të vërtetat të mos harrohen, që historia të mos deformohet, por të kuptohet e të shpjegohet. “Rrno vetëm për me tregue” është edhe kontribut në luftën  e një populli për demokracinë. At Zef Pllumi ka treguar dhe përshkruar jetën si dëshmi me pamje të ferrit, dëshmi e tij shkrimore e reales.

Informacion shtesë

Autori

Gjuha

Nr i faqeve

611

Shtëpia botuese

Shkrimtarët

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Bëhuni i pari që shqyrton “Rrno vetem per me tregue”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *