Availability: In Stock

Paqe dhe luftë midis kombeve

Autor: Raymond Aron
SKU: 9789928342454

3,000L

Paqe dhe luftë midis kombeve është një prej veprave më të plota të shkruara ndonjeherë nga një njeri i vetëm rreth marrëdhënieve ndërkombëtare . Pikënisja e Raymond Aron për shkrimi e kësaj vepre madhore është gjëndja e natyrës, ajo gjëndje që ndryshon thellësisht prej gjëndjes shoqërore në gjirin e bashkësisë politike .

Informacion shtesë

Autori

Gjuha

Nr i faqeve

911

Shtëpia botuese

Shkrimtarët

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Bëhuni i pari që shqyrton “Paqe dhe luftë midis kombeve”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *