Availability: In Stock

Onomastikë dhe etnolinguistikë

SKU: 9789928024992

1,200L

Onomastika ka qenë gur themeli e lëndë e parë me rëndësi parësore në të gjitha hulumtimet e shqyrtimet historiko-gjuhësore rreth iliro-shqiptarëve, së pari, për albanologët e huaj, pastaj (në hullinë e tyre e me përmasa përherë e më të gjera) edhe për studiuesit shqiptarë.

Category:

Informacion shtesë

Autori

Gjuha

Nr i faqeve

296

Shtëpia botuese

Shkrimtarët

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Bëhuni i pari që shqyrton “Onomastikë dhe etnolinguistikë”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *