Availability: In Stock

Nga Toka në Hënë

Autor: Zhyl Vern
SKU: 9789995621551

650L

Nga toka në Hënë është një novelë e vitit 1865 e autorit Zhyl Verne . Ai tregon historinë e Klubit të armëve të Baltimores, një shoqëri e pas luftës civile amerikane, që synon të ndërtojë armë për të dërguar në hënë tre nga anëtarët e Klubit të armëve- Presidentin, një prodhues armaturash nga filadelfia dhe një poet francez në Hënë.

Informacion shtesë

Autori

Nr i faqeve

214

Gjuha

Shtëpia botuese

Shkrimtarët

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Nga Toka në Hënë”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *