Availability: In Stock

Netët e murtajës

Autor: Orhan Pamuk
SKU: 9789928221667

2,000L

Epidemia e murtajës ka rënë në ishullin e Mingerit. Një pasha mjek dërgohet nga sulltani të shërbejë atje, por myslimanët dhe të krishterët në ishull reagojnë shumë ndryshe ndaj masave për të frenuar sëmundjen.

Një ditë pashai gjendet i vdekur në rrugë. A është kjo një vrasje e rastësishme apo një komplot?

Informacion shtesë

Autori

Gjuha

Nr i faqeve

640

Shtëpia botuese

Shkrimtarët

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Bëhuni i pari që shqyrton “Netët e murtajës”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *