Availability: In Stock

Ndermjetesi

Autor: John Grisham
SKU: 9789994300419

1,200L

Në orët e tij të fundit në detyrë, Presidenti që së shpejti do të largohet nga detyra, firmos një amnisti të diskutueshme, nga ato të minutës së fundit.

Kategoria: ,

Përshkrim

Në orët e tij të fundit në detyrë, Presidenti që së shpejti do të largohet nga detyra, firmos një amnisti të diskutueshme, nga ato të minutës së fundit për Xhoel Bekmanin, një ndërmjetës qeveritar famëkeq i Uashingtonit, që gjashtë vitet e fundit i ka kaluar në një burg federal. Presidenti e ka lëshuar këtë amnisti vetëm pasi ka pasur shumë presion nga CIA. Me sa duket, Bekmani në ditët e tij më të mira si ndërmjetës, mund të ketë marrë vesh sekrete që komprometojnë sistemin më të ndërlikuar në botë të mbikëqyrjes satelitore. Pyetja për të cilën CIA pret përgjigje është: kush do ta vrasë? John Grisham, origjinal Jonathan Algara Bommes lindi më 8 shkurt 1955 në Jonesboro, Arkansas, ShBA. Është cilësuar shkrimtari më i shitur në ShBA për libra gjyqësor, thriller dhe krimi.

Informacion shtesë

Autori

Gjuha

Nr i faqeve

367

Shtëpia botuese

Shkrimtarët

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Bëhuni i pari që shqyrton “Ndermjetesi”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *