Availability: In Stock

Magjistratura në demokracitë bashkëkohore

SKU: 9992759550

900L

Ky libër është një instrument i dobishëm për të kuptuar dinamikën e marrëdhënieve midis magjistraturës dhe politikës në demokracitë kushtetuese, domethënë, në regjimet që priren të pajtojnë parimet e sovranitetit popullor me respektimin e të drejtave themelore të qytetarëve, një detyrë kjo e fundit që në një shkallë të gjerë u është besuar gjykatësve.

Category:

Informacion shtesë

Autori

,

Gjuha

Nr i faqeve

232

Shtëpia botuese

Shkrimtarët

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Bëhuni i pari që shqyrton “Magjistratura në demokracitë bashkëkohore”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *