Availability: In Stock

Lodra e tërbuar

Autor: Roberto Arlt
SKU: 9789928185846

1,000L

Lodra e tërbuar rrëfen historinë e trazuar të Silvio Astierit, djalosh i ri, banor i Buenos Airesit dhe zë rrëfyes i romanit. Në fillim të ngjarjeve, ai është thuajse fëmijë, por do t’i duhet të rritet me të shpejtë. Rravgimet e mëpasme do të kenë kthesa të mprehta dhe pasoja të ashpra për Astierin: një vjedhje me shokët e fëmijërisë, nevoja për një punë të mirë, po dhe dëshira për të studiuar, orvatjet për të qenë shpikës, shitës, e përsëri bashkëpunëtor në një tjetër krim.

Kategoria: ,

Informacion shtesë

Autori

Gjuha

Nr i faqeve

190

Shtëpia botuese

Shkrimtarët

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Bëhuni i pari që shqyrton “Lodra e tërbuar”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *