Availability: In Stock

Frym të vdekura

SKU: 9789928411723

980L

“Frymë të vdekura” është konsideruar kryevepra e mijëvjeçarit. Përshkrimi i jetës rurale ruse, tregtia me shpirtërat e vdekur dhe rrënimi i kastave dhe vlerave njerëzore janë therëse, sarkastike deri në dhimbje. Ky libër shënon një kulminacion letrar prandaj rekomandohet gjerësisht edhe si lexim në shkolla dhe universitete.

Kategoria: ,

Informacion shtesë

Autori

Gjuha

Nr i faqeve

360

Shtëpia botuese

Shkrimtarët

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Frym të vdekura”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *