Availability: In Stock

Kush e solli Doruntinën

Autor: Ismail Kadare
SKU: 9789992753897

900L

Konstandini është figura e të vetmit disident në galerinë e personazheve kadareane. Ai nuk është aspak kundërshtar politik i shpallur, por i përket botës së fantazmave dhe ashtu si shajnitë e të atit të Hamletit, ai rikthehet për të trazuar shpirtin e të gjallëve.

Kategoria: ,

Informacion shtesë

Autori

Gjuha

Nr i faqeve

200

Shtëpia botuese

Shkrimtarët

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Bëhuni i pari që shqyrton “Kush e solli Doruntinën”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *