Availability: In Stock

Krokodili- Kumarxhiu

SKU: 9789928466655

900L

Krokodili dhe Kumarxhiu jane dy vepra që Dostojevski ka shkrue me paraqitë atë që po ndodhte me jetën e vet në ato çaste, dhe bashkë me të edhe përsiatjet që blunte për ndodhitë rretheqark që i ndërlidheshin në efektin e madh domino deri te jeta e tij. Mbrenda zanit të veprave janë ma tej edhe zanet e tjerë, të mbrendshëm të tij ose të jashtëm, që Mikhail Bakhtin ia quejti polifoni.

Kategoria: ,

Informacion shtesë

Autori

Gjuha

Nr i faqeve

259

Shtëpia botuese

Shkrimtarët

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Bëhuni i pari që shqyrton “Krokodili- Kumarxhiu”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *