Availability: In Stock

Katedralja e Parisit

Autor: Viktor Hygo
SKU: 798928192042

1,200L

Ky roman i jashtëzakonshëm historik i stilit gotik, i vendosur në Parisin mesjetar te kullat binjake të strukturës së tij më të madhe dhe simbolit suprem, katedrales së Notre-Dame, është drama tronditëse e Kuazimodos, një person me aftësi të kufizuara, ndërsa Lufton për t’iu kundërvënë kujdestarit Claude Frollo, i cili gjithashtu dëshiron të kryejë gjenocid kundër popullatës rome të Parisit.

Kategoria: ,

Informacion shtesë

Autori

Gjuha

Nr i faqeve

438

Shtëpia botuese

Shkrimtarët

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Bëhuni i pari që shqyrton “Katedralja e Parisit”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *