Availability: In Stock

Ismail Kadare nje disidence letrare

SKU: 9789928342270

2,200L

Ky studim i botuar ne shqip sjell nje kendveshtrim tjeter per metoden anti-realizem socialist ne vepren e shkrimtarit tone te shquar, Ismail Kadare, – nje debat i madh per korpusin letrar kadarean. Autori ka punuar gjate me vepren e Kadarese dhe njohjen e artit dhe letersise gjate sistemit komunist. Vlera e ketij studimi rritet ne aspektin krahasues me vende te tjera ne Lindjen komuniste dhe ne Perendim

Informacion shtesë

Autori

Gjuha

Nr i faqeve

552

Shtëpia botuese

Shkrimtarët

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Ismail Kadare nje disidence letrare”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *