Availability: In Stock

I pari mes te barabartëve

SKU: 9789928064059

1,600L

Përshkrim

Në vitet 1960, katër të rinj ambiciozë zënë vendet e tyre në Westminster. Gjatë tre dekadave ata ndajnë pasionet e trazuara të garës për pushtet me gratë dhe familjet

e tyre, burra dhe gra të kapur në një lojë dramatike, të rrezikshme dhe plot intriga. Por vetëm një njeri prej tyre do të mund të arrijë në qëllimin përfundimtar – të ulet në karrigen e kryeministrit.

Çarls Gurnei Sejmor, është djali i dytë por që nuk do të bëhet kurrë kont si i ati, por ai trashëgoi forcën e nënës, dhe vullnetin për të realizuar ëndrrën e tij…

Babai i Simon Kerslejkut sakrifikoi gjithçka për t’u siguruar që ëndrrat e djalit të tij të realizoheshin. Tani është shansi i Simonit të ngrihet aq lart sa lejojnë ato ëndrra…

Rei Guldiu u rrit shumë krenar – një cilësi që përputhet me një intelekt të mprehtë dhe dëshirën për të arritur të pamundurën…

Endrju Frejzer, futbollist i famshëm e la sportin për politikën. Tani është radha e tij për heroizma, pavarësisht kostos së lartë…

Informacion shtesë

Autori

Gjuha

Nr i faqeve

672

Shtëpia botuese

Shkrimtarët

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “I pari mes te barabartëve”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *