Availability: In Stock

Heshtja

Autor: Don DeLillo
SKU: 9789951152143

700L

Profesoresha e fizikës në pension, i shoqi dhe një ish-student i saj po presin t’u bashkohet një çift, pas atij që shndërrohet në një fluturim tronditës nga Parisi. Biseda luhatet mes një teleskopi studimor në qendër të veriut të Kilit, një marke të preferuar uiski dhe “Dorëshkrimit të Teorisë Speciale të Relativitetit”, të shkruar nga Ajnshtajni më 1912.Pastaj diçka ndodh dhe lidhjet digjitale që na kanë tjetërsuar jetën, shkëputen.

Category:

Informacion shtesë

Autori

Gjuha

Nr i faqeve

92

Shtëpia botuese

Shkrimtarët

1 shqyrtim për Heshtja

  1. Adolfo Ribbink

    Your website is an outstanding resource for everyone interested in learning more about these subjects.

Shtoni një shqyrtim

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *