Availability: In Stock

Gruaja e Kolonelit

Autor: Rosa Liksom
SKU: 9789928366528

800L

Laponi , natë . Para oxhakut , një grua ripërshkon me mendje jetën e vet të gjatë : historinë e dhimbshme të dashurisë , që ka në sfond faqet e errëta të historisë së gjysmës së parë të shekullit XX , ato të një Finlande të shtrydhur midis Rusisë dhe Gjermanisë , frymëzimin nacionalist e antikomunist të ” të bardhëve ” me të cilin u ushqye nje familje , ne vitet 1910 , nderkohe qe ne kampet verore të vullnetarëve per atdheun shoviniste dhe e maskiliste ; dhe pastaj … infektimin nga nazizmi .

 

Informacion shtesë

Autori

Gjuha

Nr i faqeve

183

Shtëpia botuese

Shkrimtarët

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Gruaja e Kolonelit”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *