Availability: In Stock

Frika prej dijes

SKU: 978-99943-57-40-6

500L

“Frika prej dijes” ka fituar një Choice Award si libri më i mirë akademik i vitit 2006. Boghossian demonstron qartë se skepticizmi dhe mohimi relativist i së vërtetës objektive dhe dijes është i pakuptimtë, se filozofia ofron një logjikë të shëndoshë kundër pretendimit relativist që dija e arsyeja janë të bazuara në kulturat përkatëse apo që ato janë subjektive.

Informacion shtesë

Gjuha

Autori

Shtëpia botuese

Nr i faqeve

165

Shkrimtarët

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Bëhuni i pari që shqyrton “Frika prej dijes”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *