Availability: In Stock

Flora dhe fauna detare ne pullen shqiptare

SKU: 9789928436542

1,000L

Është ky titulli i botimit të ri që i vjen pasurisë së literaturës dhe studimeve filatelike. Autori i saj është koleksionisti i pasionuar i pullave postare të klasës tematike të florës dhe faunës, koleksionisti i pasionuar Z.Hysen Dizdari.

Category:

Përshkrim

Libri-album mbi Florën dhe Faunën detare shqiptare në pullën shqiptare, ka si qëllim:

  • Do t’iu shërbejë agjensive turistike për të njohur dhe reklamuar te turistët shqiptarë dhe të huaj, vlerat turistike dhe ekonomike të bregdetit dhe veçanarisht të florës dhe faunës detare shqiptare.
  • Do t’iu shërbejë agjensive shtetërore të turizmit, të bregdetit dhe të zonave të mbrojtura për të marre të gjitha masat e duhura ligjore për të mbrojtur nga dëmtuesit dhe ndotja e ujrave, florën dhe faunën nënujore detare.
  • Do t’iu shërbejë mësuesve dhe nxenësve të shkollave 9 –vjecare dhe mesme për të njohur dhe mbrojtur florën dhe faunën nënujore detare shqiptare.
  • Do t’iu shërbejë, koleksionistve shqiptare për të rritur interesin e tyre, në koleksionimin e pulla shqiptare me teme florën dhe faunën nënujore dhe tokësore shqiptare.
  • Do t’iu shërbejë, koleksionistëve të huaj e vendas për të rritur interesin e tyre, në koleksionimin e pullave shqiptare në tërësi dhe për të njohur vlerat turistike nënujore që ka bregdeti i detrave Adriatik dhe Jon.

 

Informacion shtesë

Autori

Gjuha

Nr i faqeve

130

Shtëpia botuese

Shkrimtarët

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Flora dhe fauna detare ne pullen shqiptare”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *