Availability: In Stock

E të tjera , e të tjera …

Autor: Teodor Keko
SKU: 9789928147608

900L

Absurdi e bën moderne poemën “E të tjera, e të tjera…, megjithëse vargu është tradicional. Poeti flet me dhembje për absurditetin, pavarësisht se të shtyn të qeshësh. Por do shtoja se zemërgjerësia dhe gjerësia është një liqen, ndërkohë që zemërimi është një valë mbi këtë liqen. Lexuesit në këtë poemë i dhimbset fati i lig i Shqipërisë, ndonëse qesh me të. Prandaj theksova se e qeshura në vargjet e kësaj poeme nuk është sulm agresiv. Dhe këtu qëndron bukuria!

Kategoria: ,

Informacion shtesë

Autori

Gjuha

Nr i faqeve

114

Shtëpia botuese

Shkrimtarët

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Bëhuni i pari që shqyrton “E të tjera , e të tjera …”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *