Availability: In Stock

Drejt një arkitekture

Autor: Le Corrbusier
SKU: 9992742135

1,000L

“Drejt një arkitekture ” rreshtohet si libri më i rëndësishëm i Le Corcusier . Si një teori e vërtetë e arkitekturës së shekullit XX , ky libër është tepër i domosdoshëm për të kuptuar idetë e arkitekturës moderne , në momentin kur shkollat e arkitekturës dhe urbanistikës , si dhe vetë publiku  i gjerë kanë shtruar problemin e administrimit të jetës .

Informacion shtesë

Autori

Gjuha

Nr i faqeve

246

Shtëpia botuese

Shkrimtarët

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Drejt një arkitekture”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *