Availability: In Stock

Bukëpjekësja trashaluqe

Autor: Peter Svetina
SKU: 9789928377173

400L

Bukëpjekësja trashaluqe, Margot, punon në furrë në stacionin kryesor të trenit. Ajo

pjek petulla. Të freskëta dhe të këndshme! Mirëpo Margot e ka një sekret.

Një sekret të pazakontë.

Nganjëherë futet në petull, e pastaj…

Hej, shikoni, andej po vjen piktori i njohur Friderik Simitja. Vrapon mu te petulla. Është i uritur, pasi në fenerin gjigant është duke vizatuar botën. I shërben vetes petullën më të afërt, nxjerr paratë nga xhepi dhe i vendos mbi banak.

Juhuha, sa e rëndë kjo petull!

Informacion shtesë

Autori

Gjuha

Nr i faqeve

34

Shtëpia botuese

Shkrimtarët

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Bukëpjekësja trashaluqe”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *