Availability: In Stock

Autobiografia Benjamin Franklin

1,000L

Autobiografia e Benjamin Franklin është titulli tradicional për ditarin e papërfunduar të jetës së tij, shkruar nga vetë ai prej vitit 1771 deri në vitin 1790. Megjithatë, duket se Franklin këtë vepër e ka quajtur Kujtimet e tij. Edhe pse pati një histori të vështirë botimi pas vdekjes së Franklin-it, kjo vepër është bërë një nga shembujt më të famshëm dhe influencues autobiografikë.

Category:

Përshkrim

Rrëfimi i Franklin-it për jetën e tij është i ndarë në katër pjesë që reflektojnë periudhat e ndryshme gjatë të cilave ai i shkroi. Benjamin Franklin ishte një burrë i vërtetë i Rilindjes: shkrimtar, botues, shkencëtar, shpikës, diplomat dhe politikan. Gjatë jetës së tij të gjatë ai dha këshilla për pasurimin, organizoi institucionet publike, kontribuoi në lindjen e një kombi dhe negocioi me fuqitë botërore për të siguruar mbijetesën e vendit të tij.

Informacion shtesë

Autori

Gjuha

Nr i faqeve

255

Shtëpia botuese

Shkrimtarët

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Bëhuni i pari që shqyrton “Autobiografia Benjamin Franklin”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *