Availability: In Stock

20000 lega nën det

Autor: Zhyl Vern
SKU: 99927-986-0-2

450L

Ndër romanet më të njohur fantashkencë të Zhyl Vernit, “20 000 lega nën det” tregon historinë fantastike të kapitenit Nemo dhe nëndetëses së tij Nautilius. Gjatë udhëtimit, kapiten Nemo me ekuipazhin shkojnë në pika të ndryshme të oqeaneve, disa prej të cilave Verni i njihte nëpërmjet tregimeve reale të udhëtarëve të ndryshëm, ndërsa disa të tjera janë krejtësisht të trilluara.

Informacion shtesë

Autori

Nr i faqeve

132

Gjuha

Shtëpia botuese

Shkrimtarët

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “20000 lega nën det”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *